Úvod » Živné soli » Zimovit T52 - 1 kg

Živné soli / Zimovit T52 - 1 kg

Technické vlastnosti:

Zimovit T52 je komplexní fermentační aktivant, který dodá kvasnicím (původním či vyšlechtěným) dusík připravený k asimilaci a tiamin, které jsou nutné pro správné alkoholické kvašení. Složení ZIMOVITU T52 bylo vyvinuto tak, aby byl přípravek snadno rozpustný a rozptýlitelný v celém objemu tekutiny připravené k asimilaci.

 

Použití:

Použití ZIMOVITu T52 při kvašení stimuluje růst a množení kvasnic s výhodou dosažení většího množství glycerinu a esterů,víno je proto jemnější a více provoněné.

ZIMOVIT T52 je určen pro všechny druhy kvašení, pro ukončování fermentace a pro výrobu perlivých a šumivých vín.

V lihovarech je ZIMOVIT T52 vhodný pro použití v panenských a polofermentovaných výliscích, v melasách, v moštech a v kvasícím ovoci, za účelem zužitkování zbytkových cukrů, s maximální přeměnou cukr/alkohol.

 

Složení: Síran amonný - Fosforečnan amonný dvojsytný – tiamin chlorid.

 

Způsob použití:

Dávkování ZIMOVITU T52 je běžně rozděleno do dvou fází:

na počátku a uprostřed kvašení rozpustit ZIMOVIT T52 v menším množství vody, moštu či vína a přidat jej k ostatní tekutině připravené pro kvašení nebo přímo do kvasícího moštu a důkladně promíchat.

ZIMOVIT T52 může být přidáván spolu s dalšími komplexními aktivanty, jako jsou například NUTROZIM nebo CREAFERM, v závislosti na fermentačním procesu požadovaném enologem.

 

Dávkování: 20 – 100 g/hl ZIMOVITU T52 při běžném kvašení

 

Poznámky: 100 g/hl ZIMOVITU T52 s dosažením maximální předpokládané dávky Tiaminu ( 0,6 mg/l), 50 g/hl ZIMOVITU T52 s dosažením 100mg/l A.P.A. ( D.P.A.- Dusík Připravený k Asimilaci).

Nařízení EU č. 1410/03 schvaluje používání amonných solí až do max. 100 g/hl

Poznámky: EVER doporučuje enologům, aby zkontrolovali případný nedostatek dusíku při kvašení s přídavkem NITROGENIUS. To umožní enologům správné používání aktivantu/ů.

 

Balení: 1kg

 

 

Řadit podle 
Výrobce  

Technické vlastnosti: Zimovit T52 je komplexní fermentační aktivant, který dodá kvasnicím (původním či vyšlechtěným) dusík připravený k asimilaci a tiamin, které jsou nutné pro správné alkoholické kvašení. Složení ZIMOVITU T52 bylo vyvinuto tak, aby byl přípravek snadno rozpustný a rozptýlitelný v celém objemu tekutiny připravené k asimilaci.   Použití: Použití ZIMOVITu T52 při kvašení stimuluje
naše cena 520 Kč

Zimovit T52 - 1 kg
skladem

ZjdmM