Úvod » Živné soli » Nutrozim - 1 kg

Živné soli / Nutrozim - 1 kg

NUTROZIM - EXTRA ŽIVNÁ SŮL PRO KVASINKY

Technické vlastnosti: NUTROZIM je bio-aktivátor nového konceptu pro všechny druhy řízeného kvašení obecně, při zástavách či  zpomalení kvašení a pro výrobu perlivých vín. NUTROZIM je cenná pomoc při běžném kvašení i v kritických podmínkách (např. nízká teplota, čistá šťáva  apod.). NUTROZIM rapidně ovlivňuje faktory růstu a množení kvasinek: dodává dostupný dusík nezbytný k jejich růstu a dlouhý řetězec mastných kyselin (C18 a C20), které zajistí propustnost buněčných stěn. Dále aktivně fyzicky podporují a vyživují kvasinky i na konci kvašení ,kdy kvasinky upřednostňují klesat do kalu.

NUTROZIM také působí proti aktivitě toxinů, díky vysoce absorpční kapacitě složky z buněčných stěn kvasinek a celuloze versus řetězec mastných kyselin ( C8,C10,C12),které brzdí kvašení.

NUTROZIM ovlivňuje nečinné stadium kvasinek,tudíž usnadňuje jejich převahu vůči původní floře. NUTROZIM dramaticky omezuje produkci nechtěných vedlejších produktů ( octové a pyruové kyseliny) pro získání mnohem vítanější jemnosti a vyšší produkci aromatu.

Složení: Hydrogen fosforečnan amonný, přípravek  z buněčných stěn kvasinek, Vitamin B 1, čistá alfa celuloza

Dávkování: 20-40 g/hl   pro obecné kvašení

30-45 g/hl   při zástavách kvašení

pozn. 45 g/hl je maximální povolené dávkování

Návod k použití: NUTROZIM lze použít jako aktivátor samostatně nebo společně se ZIMOVITEM, který se dodá v polovině nebo druhé třetině kvašení. Rozpusťte NUTROZIM ve vodě, moštu či víně a přidejte do hmoty. V případě zástavy kvašení se doporučuje přidat  kvasinky 1 den po dodání NUTROZIMU, aby se usnadnila absorbce kvasných zpomalovačů.


NUTROZIM - EXTRA ŽIVNÁ SŮL PRO KVASINKY

NUTROZIM je bio-aktivátor  nového konceptu pro všechny druhy řízeného kvašení obecně, při zástavách  či  zpomalení kvašení a pro výrobu perlivých vín. NUTROZIM je cenná  pomoc při běžném kvašení i v kritických podmínkách (např. nízká teplota,  čistá šťáva  apod.).

ODgxOTVkY